נשיא איחוד ברסלב באומן במכתב לאנ"ש "ערוכים ומוכנים לכל תרחיש"

29 יוני 2021 מאת אומן על המפה

נשיא איחוד ברסלב באומן במכתב לאנ"ש "ערוכים ומוכנים לכל תרחיש"

לקראת הקיבוץ הגדול בראש השנה בעוד פחות ממאה יום שיגר נשיא איחוד ברסלב באומן הרב נתן בן נון לחסידי ברסלב ובו עסק בחשש מפני צמצום הקיבוץ הגדול.

במכתב נאמר: "הודעה לכלל המשתוקקים להגיע לקיבוץ בימי ראש השנה תשפ"ב אל ציונו הק' של רבי נחמן מברסלב זי"ע באומן.

לאור מספר רב של פניות בנוגע לקיבוץ הבעל"ט, היאך יתקיים בעז"ה לאור מה שהיה בשנה שעברה. הריני להביא לידיעתכם כי במהלך החודשים האחרונים נפגשתי עם בכירי וראשי הממשל. בימים אלו מתקיים רצף של פגישות, ישיבות, דיונים ותיאומים עם ראשי הממשל באוקראינה ועם ראשי השלטון המקומי והאזורי.

כמו כן מתקיים קשר מתמיד ואינטנסיבי עם ראשי מערכת הבריאות באוקראינה ובמדינות נוספות, על מנת לאפשר את קיום הקיבוץ הקדוש באומן.

בחסדי ה', בעקבות האירועים אשתקד, בממשל באוקראינה מבינים את החשיבות הרבה של חסידי ברסלב להיות בראש השנה אצל רבנו, כאשר כלל הגורמים המעורבים מבינים היטב את הנחיצות לקיים את האירועים ברמה בטיחותית גבוהה בכל המישורים ובדגש על היבטים של הגנה וביטחון, בטיחות ובריאות.

כלל זרועות הממשל באוקראינה לוקחים ברצינות רבה את אירועי ראש השנה ולשם כך התקיימו בשבועיים האחרונים מספר ישיבות רב, כאשר בכל אחת מהישיבות השתתפו עשרות בכירים, נבחרי ציבור, ראשי אגפים וגורמי מקצוע מהדרגים הגבוהים ביותר בתחומם באוקראינה.

נכון לעת כתיבת שורות אלו, מבחינה אפידמיולוגית, אוקראינה נמצאת בנסיגה משמעותית. ונעשים מיטב ההכנות הכוללות הקמת מתחמי רפואה ייעודיים, תגבור של צוותי רפואה מתאימים על מנת להיות ערוכים ומוכנים לכל תרחיש.

בשלב זה עדיין מוקדם לשער מה תהיה כמות המשתתפים אך ידוע כי ישנם מי שעדיין חוששים מנסיעות לחו"ל בשל מצב התחלואה הכללי ברחבי העולם.

יובהר, כי כלל הפעילות נעשית בהתייעצות ובהדרכת רבני וזקני חסידות ברסלב בארץ ישראל ובחוץ לארץ, ובקשר מתמיד עם הרבנים הרב יעקב מאיר שכטר שליט"א, הרב משה קרמר שליט"א והרב שמעון שפירא שליט"א.

אשתדל בל"נ לפרסם מזמן לזמן עדכון, מתוך תקוה שהעולים לקיבוץ תשפ"ב יצייתו להנחיות והדרישות של הרשויות באוקראינה כגון בדיקות PCR‏, חבישות מסכות, כללי הניקיון וכו' (ככל שידרש ע"פ אנשי המקצוע) כדי שבעזרת ה'

נזכה לקיים את מאמר רביה"ק "הראש השנה שלי עולה הכל".

נתן בן נון

קרדיט: איחוד ברסלב באומן

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php