8 ספטמבר 2020 מאת אבי פרידמן

מרגש צפו במעמד החומש סעודה בת"ת ברסלב באומן

אומן היהודית זכתה השבוע למעמד אדיר שרושמו בל ימחה, כאשר ילדי ת"ת ברסלב על טהרת הקודש בעיר זכו להגיע ל'בן חמש למקרא', ולרגל השמחה נערך מעמד 'חומש סעודה' בהשתתפות חשובי אנ"ש, ההורים, וציבור נכבד של קהילת אומן והעולים לציון רביה"ק.

המעמד התחיל עם שולחנות ערוכים בשירה וזמרה על ידי חתני השמחה תינוקות של בית רבן היקרים, כאשר עליהם מנצח המלמד מומחה הר"ר ישראל מאיר פוקסברומער הי"ו.

את המעמד הנחה בטוב טעם ודעת ר' יעקב זעמל שליט"א מחשובי האברכים באומן.

לאחר מכן זכה הציבור לשמוע את הרה"ח ר' יצחק פריעדמאן שליט"א אשר הלהיב את הציבור בדבורים חמים כגחלי אש ובדמעות עיניו על גודל התגברות הסט"א כנגד כוח דקדושה ובפרט הקיבוץ אצל רביה"ק על ר"ה, וכמה גדול כוח תשב"ר הקדושים להשבית אויב ומתנקם.

הרב יצחק רוזנבלאט נשא דברים בהלכה ואגדה ובגודל קדושת המעמד.

כן נשא דברים הרה"ח ר' נתן יעקב אנשין, שהרחיב לבאר גודל השעשועים הנעשה בעולמות עליונים משמחה של מצוה כזו, היום, הוסיף ר' יעקב נתן ואמר, המושג 'על טהרת הקודש' נעשה עובר לסוחר, אבל הת"ת כאן הוא על טהרת הקודש באמת, המלמדים אינם בוגרי האקדמיה הארורה עם תארים וקורסים למיניהם, נקיים מכל שמץ השכלה וחכמות חיצוניות, "חכמות ולשונות הגוים נרחק מדעתנו", וללא תמיכות ממקורות זרים ואסורים, אשרינו מה טוב חלקנו!

בשם ההורים והמשפחות דברו הרה"ח ר' אשר אנשיל פוקס שליט"א שנכדיו לומדים בת"ת לא יכלו להסתיר את התרגשותו ושמחתו, וכן הר"ר אליהו נחום חעשין שילדיו לומדים בת"ת. כמו כן הר"ר פרץ קראהן נשא דברי ברכה.

שיאו של המעמד היה כאשר החלו תשב"ר הקדושים את לימוד החומש בספר ויקרא "יבואו טהורים ויתעסקו בטהורים", כאשר הרב צבי חעשין שליט"א נותן לכל ילד את החומש מידו, ומרתק את הציבור בדברי קדשו.

ויה"ר אשר בזכות רבינו הקדוש הנחל נובע מקור חכמה נזכה כי אכן לא תשכח מפי זרעו, אמן ואמן!

צילום: ברסלב live

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php