מכתבו של הפרויקטור לאנ"ש לאחר המניעות הרבות להגיע לקיבוץ הגדול

24 ספטמבר 2020 מאת אומן על המפה

מכתבו של הפרויקטור לאנ"ש לאחר המניעות הרבות להגיע לקיבוץ הגדול

אל אנשי שלומנו היקרים חסידי ברסלב די בכל אתר ואתר ה' עליהם יחיו!

מה נאמר ומה נדבר, רבו מכאובינו ולבנו דואב וכואב – על אף כל ההשתדלויות שלנו לעמוד בכל תנאי הרשויות, פעם אחר פעם, שלב אחרי שלב, דומה כי כבר נגזרה הגזירה ונראה שתעתעו בנו לאורך כל הדרך עם יד ישראלית מכוונת ר"ל.

לידע ולהודיע לכל העולם כולו, בדבר הטענה המרכזית על הסכנה הבריאותית שבהתאספות אנ"ש באומן, ומצד "והייתם נקיים" עלינו להסביר פעולותינו בענין:

מעיקרא ברור היה לנו כי עלינו להקפיד לעמוד בכל כללי ומגבלות הקורונה, הן מצד חיוב שמירת הנפש והן על מנת שנוכל לקיים את הקיבוץ הקדוש בימי ראש השנה. אשר על כן עמלנו ויגענו לעמוד בכל תנאי שנדרש על ידי רשויות אוקראינה. דיברנו יומם ולילה עם שלוחי חב"ד שעבדו מול הרופא הראשי באוקראינה ואמר שאינו מתנגד לעוד כמה אלפים ולעוד מאלו שהחלימו מקורונה, אבל כל זה לא יצא למעשה וכל פעם אמרו סיבה אחרת מדוע.

מתוך אחריות והבנת המצב, נשכרו מלוניות שישמשו את מי שיצא חיובי לנגיף בבדיקה המקיימת בכניסה לאוקראינה. בהזדמנות זו נעדכן את הציבור כי אף שכבר כמעט חודש שוהים פה באומן למעלה מ 1500 חסידים, נמצאו בס"ה תשעה חיוביים לקורונה וכולם ב"ה החלימו.

נכון לרגע כתיבת שורות אלו המלוניות עומדות ריקות. אנו יכולים לשער כי רבים מן הבאים כבר חלו בעבר ופיתחו נוגדנים. המציאות מוכיחה כי אנו מצליחים בחסדי שמיים לשמור, וכי הקיבוץ אינו "מדגרת קורונה" כמו שאמרו.

בנוסף לנ"ל, רכשנו בארה"ב 5 מכונות הנשמה וציוד רפואי בעלות של מאות אלפי דולרים, על מנת שנוכל להכיל ולטפל בכוחות עצמנו אם וכאשר יצוצו מקרים הדורשים טיפול מבלי להיות לנטל על מערכת הבריאות המקומית, בנוסף גם הבטחנו למושל עוד ציוד תרומה למחוז צ'רקס ושאר הציוד ייתרם בתום ימי הקיבוץ למערכת הבריאות המקומית, אך לצערנו הציוד כולו תקוע בארה"ב ומשום מה עד רגע זה איננו מקבלים אישורים למטוס שהיה אמור להביא הציוד לכאן בנוסף לציוד שנקנה על ידינו במיוחד למחוז ולעיר, חסידי ברסלב תרמו תרומה גדולה ומשמעותית לפתיחת מעבדה רפואית באומן, התרומה נתקבלה, אך לצערנו גם זה לא הועיל.

כאן המקום לציין, למען אלו שאינם מעורים בפרטים, כי ברחבי אוקראינה החיים ממשיכים כרגיל. ללא הגבלות וללא מסכות, כולל התכנסויות ענק של רבבות בני אדם באודסה ובדנייפר, כך שבניגוד למצטייר בתקשורת בארץ, אנחנו דווקא אלו שנוהגים באחריות רבה ובהקפדה יתרה על חיי אדם.

שלוחי חב"ד נציגי הפדרציה היהודית עזרו לאנ"ש מאוד יום ולילה, הן באישורי הכניסה לפני שבועיים לאחר תחילת הסגר ובפדיון שבויים ואישורים להכניס מזון שאנחנו שלחנו, גם הם מופתעים ביותר מהיד הקשה שננקטה בימים האחרונים, כשאפילו בנים ומשפחה של שלוחים שהיו אמורים להגיע לראש השנה עדיין לא קיבלו אישור, גם הם אינם רגילים ליחס כזה.

כל פעם הם אמרו טענה אחרת, פעם אין התקדמות בגלל הבלאגן בשדות התעופה, ופעם בגלל הבלאגן בציון ועכשיו בגלל הבלאגן בגבול בלארוס, זה הכל שקר.

ממשלת ישראל פעלה פה באופן גלוי ונסתר נגד הקיבוץ והם לא חלמו שחסידי ברסלב לא ייתיאשו עד הרגע האחרון. ורק חיפשו כל פעם תירוץ טוב יותר לרכב עליו.

הכאב הגדול שלנו הוא שאחר חודשים של הערכות ומגעים, סכומי עתק ועבודה מאומצת שכל מטרתה לקחת ברצינות הראויה ובכובד ראש את מורכבותה של התקופה בה העולם מתמודד עם מגפה, אנו מוצגים כמופקרים שאינם חוששים לפיקוח נפש, וזאת על ידי גורמים בממשלת ישראל.

עם התקדמות המגעים שלנו מול השלטונות פה באוקראינה התחלנו להבין כי מכח המכתב שנשלח נגדנו מבלי שום הידברות ובירור, ומכח הגיבוי הישראלי, האוקראינים מתעלמים מכל הצעה ומנהיגים יד קשוחה, וזאת באי התאמה זועקת להתנהלות הכללית פה כפי שכבר ציינו לעיל.

למיטב ידיעתנו נכון לעכשיו אין באומן אפילו 3000 איש, מספר שבאופן רשמי אושר בידי האוקראינים. אבל גם זה לא הועיל לנו כשביקשנו לאפשר כניסת חסידים נוספים בימים אלו עד למכסה שאושרה רשמית על ידי הממשל.

בימים אלו מסתובבים באומן מאות שוטרים ועוד מאות חיילי משמר הגבול ומשטרה חשאית המטילים יד כבדה וקפדנית על הציבור, מתשאלים ובודקים כל חסיד שוב ושוב ברחוב, בבתים ובציון, ומכבידים על המתפללים.

מה שלא קורה בכל רחבי המדינה, ממשיכים להתקיים אירועי ענק בערים מרכזיות.

האם הפניה של ממשלת ישראל למנוע את הקיבוץ מצדיקה אכיפת כללי קורונה מחמירים דוקא על החסידים?!

אנו שואלים זאת בכאב גדול כמי שניסו בכל כוחם לעשות הכל בצורה אחראית ושקולה לשביעות רצון כולם.

מתוך תיאום ציפיות ושיח שיאפשר שיתוף פעולה ופיקוח, למען קיום הקיבוץ הקדוש, אך לצערנו נתקלנו בקיר אטום.

אל אנ"ש השוהים באומן הננו לעדכן כי לצערנו ישנו חשש שבמידה וימצאו שוטרים סיבות, יכבידו עוד את ידם, אולי אפילו עד כדי סגירת הציון חלילה. אוי לנו שכך עלתה בימינו.

עד כאן סיכום התקופה האחרונה, למען הסר לזות שפתיים מבית ומחוץ. לתחושתנו מתוך הפגישות שקיימנו, בשלב מסוים את הטענה הבריאותית החליפו פוליטיקות כאלה ואחרות. וכמי שעשו לילות כימים למען קיום הקיבוץ בכללים מחמירים ואחראיים – אנו כאובים על כך מאד.

אחר הדברים האלו:

בל נשכח כי יהודים מאמינים אנו, ואין בידינו לחשבן חשבונות שמיים, יש מנהיג לבירה ועלינו להתחזק ולקבל עלינו רצונו באהבה!

אחיי ורעיי חזקו ואמצו, הניסיון גדול, הכאב של כל ברסלבר חסיד בעת הזאת אינו ניתן לשיעור, ובפרט לעומדים על הגבולות, אך זכרו כי מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד. גם עכשיו. ומי כמו אנ"ש יודעים לקום ולהתחזק בכל מצב.

אנו מקווים ומתפללים שמתוך המצב הזה נמצא בקרבנו כוחות להתחזק ולחזק זה את זה, בלי מרמור או חשבונות כאלה ואחרים, עד כי העולם יתמהו עצמם מגודל האהבה שיש בינינו, ומגודל השמחה וההתחזקות של "אף על פי כן" אליה אנו מחונכים בספרי רבנו ומוהרנ"ת ז"ל.

זכיתי בזכות חינם לשמש מעט את אנ"ש בתקופה מורכבת זאת ולפעול כיכלתי לטובת כולם, התודה והברכה לכל אחד ואחד שסייע בכל מאודו וכוחו, ואי אפשר לפרט כי רבים הם עד למאוד.

אוהבכם מאד, וכואב בעומק לבי את כאב אנשי שלומנו די בכל אתר ואתר

בברכת כתיבה וחתימה טובה

תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה

המצפה לישועה בלב נשבר

ידידכם עוז – ישראל נחום בן יהודית

צילום: אומן על המפה

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php