זעם בקרב אנ"ש על האפליה בהיתר היציאה לאומן לעומת יתר הישראלים

9 אוגוסט 2020 מאת אומן על המפה

זעם בקרב אנ"ש על האפליה בהיתר היציאה לאומן לעומת יתר הישראלים

בברסלב משיבים אש לדרישה לאסור את הנסיעה לאומן ויו"ר המזכירות דחסידי ברסלב הרב נחמן בנשעיה אומר "חסידי ברסלב מתכוונים לנסוע לאומן ולעשות את זה בדרך הבטוחה ביותר בעידן הקורונה".

לדברי בנשעיה הנסיעה תהיה בטוח מאחר ובשדה התעופה הישראלי יש נוהל קורונה ברור שכולל שמירת מרחק והיגיינה, עוד טוען בנשעיה כי על פי מחקרים בטיסה – פחות מ0.11% נדבקו בטיסה בעולם הרבה פחות כל מקום מרכזי אחר.

במישור האוקראיני אומר בנשעיה נערך משא ומתן עם הממשלה המקומית וכל חסיד יעבור בדיקת קורונה באם ימצא שלילי הוא יכנס לאזור המוגדר שהוא "נקי מקורונה", מבחינה מעשית זה לא שונה מאנשים שמתאכסנים בבתי מלון או בדירות נופש בכל הארץ.

בתי מלון – התפוסה תעמוד תחת אותם קריטריונים של בתי מלון בארץ.

הציון של רבי נחמן – מתוכנן באותו מתווה כמו הכותל המערבי, שהציון יהיה מחולק ל"קופסאות" של 20 איש.

אכיפה – כל הפרוצדורה תהיה תחת אכיפה של כ-1000 שוטרים אוקראינים, יותר מאשר בכל מקום אחר בארץ. מעבר לזה מרפאת קורונה כולל חדר מיון קורונה עם רופאים מתמחים בקורונה.

ועל הטענה ש"חסידי ברסלב יביאו את הקורונה לארץ", אומר בנשעיה, "מעבר לבורות שבדבר, זה סטטיסטית הדבר הכי לא נכון שיש. כל נוסע לאומן יעבור בדיקת קורונה ואם יהיה חיובי ישהה בבידוד באוקראינה שבועיים ככה שמבחינה. סטטיסטית כל החוזרים יהיו נקיים מקורונה, זהו מצב הרבה יותר טוב מכל מקום אחר או קבוצה אחרת".

לדברי בנשעיה, "פנינו למשרד הבריאות בכדי לעבוד יחד על המתווה, ולאפשר נסיעה בטוחה, במקום זה משרד הבריאות יוצא עם מידע מסולף. "30 אלף איש ברחוב וחצי", כשהערכה היא שיסעו כ-10 אלף במקסימום, על שטח של 10 רחובות – 2 ק"מ רבוע יותר מרווח מכל מקום".

"חסידי ברסלב שנסעו לאומן תחת השלטון הקומוניסטי ימצאו דרך לנסוע לאומן גם השנה, לנו חשוב שזה יקרה בדרך הבטוחה ביותר", אומר בנשעיה.

צילום: אומן על המפה.

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php