15 ספטמבר 2020 מאת אבי פרידמן

הרב חשין במכתב לאנ"ש: התפללו ועוררו רחמי שמים מרובים

הרב אליהו חשין פרסם בתחילת השבוע מכתב לכלל אנ"ש באשר למאמצים להביא לקיומו של הקיבוץ הגדול בראש השנה אצל רבנו.

אנו מביאים לכם גולשי אומן על המפה את תוכן המכתב ככתבו וכלשונו.

בשורה חשובה מאד מעודכן מהשטח לכל הנושאים עיניהם לאומן

איש בשורה אנכי היום!

בעת צרה זו כשצרו צעדינו מלכת חיותנו ואנ"ש נאנקים ונדכאים בפזורות הגולה מתדפקים על השערים ומצפים בכיליון עינים לפתיחתם.

הנני לבשרכם שאני יודע מקרוב על שתדלנות רצינית שנעשית ברגעים אלו ממש ע"י אנשים שאני מכיר באופן אישי "קרובים למלכות" בעלי מקצוע ובעלי אמצעים עם לב חם ופתוח לכל דבר שבקדושה,  =שעובדים ללא לאות לפעול אצל השלטונות לפתוח את השערים ולאפשר לכמה שיותר אנשים להשתתף בקיבוץ הק' בראש השנה, והעומד באומן מטעם חסידי ברסלב ומטעמם באישור הממשלה האוקראינית הוא ידידי ר' נחום קרלינסקי שיחי'.

ולמרות שהרבה עסקנים חשובים הרימו ידיהם בצער והודיעו שקצרה ידם מהושיע הרי שידידיי הנ"ל עדיין ממשיכים ביתר שאת וביתר עוז ואומרים שישנה עדיין תקווה טובה לפעול.

בקשתם שטוחה בפני הציבור היקר:

א. העתירו בעדינו לפני שוכן מרומים שנצליח במשימתנו המורכבת.

ב. היות וכל הסיבה שהשלטונות מוכנים לנהל איתנו שיחות בעניין זה היא משום שהצלחנו לשכנע אותם שבעבור חסידי ברסלב לדורותיהם הקיבוץ באומן זה עניין של מסירות נפש, ובעבור אנשים כאלו מן הנכון לאפשר זאת. וכאן טענתם בפיהם שאם המדובר במסירות נפש, שיוכיחו לנו עד כמה הם מוכנים לוותר על נוחיותם ולהתגבר על הקשיים בשמירת כללי הבריאות. למותר לציין את הנזק שנגרם בעקבות הפוגרום בציוה"ק ביום רביעי העבר שהראה לצערנו את ההיפך הגמור ושם אותנו ללעג ולקלס בעיני השלטונות.

ולכן, למען ה' תשתדלו לשהות בבית כמה שיותר ולא להסתובב בחוץ, כי השלטונות טוענים שיש כבר באומן למעלה מ-3000 איש… ולאמיתו של דבר יש הרבה פחות מכך וככל שהכמות תראה פחות כך נוכל אי"ה לפעול יותר.

כ"כ בכלי התקשורת מראים כל הזמן תמונות וסרטונים שמעידים על אי שמירת כללי הבריאות וזה מאוד מעכב ומונע מאיתנו להתקדם בתהליך. ובעוד שבמקומות אחרים באוקראינה לא אוכפים את הדרישות, הרי שכאן אנו לוקחים אחריות על הנעשה ואנו מסוקרים כל הזמן בתקשורת ומוקפים בהרבה "ידידים" מקרוב ומרחוק… שמנסים בכל מחיר למנוע את הקיבוץ הק' ולכן צריך להקפיד על הנ"ל ביותר. וד"ל.

הכו"ח למען אחב"י

אלי' חשין

חונה פה ק"ק קייב-אומן יצ"ו

צילום: shutterstock

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php