11 ינואר 2018 מאת אבי פרידמן

אלפים עלו לציונו של בעל התניא בעיירת האדיטש שבאוקראינה

אלפים עלו ביומיים האחרונים לציונו של מרן בעל התניא, הקבור בעיירה האדיטש שבאוקראינה, לרגל יום ההילולה שלו החל בכ"ד בטבת.

בסמוך לציון הוקם אוהל ענק הקולט את אלפי המתפללים הזוכים למזון חם ולסעודות המחולקות על ידי חסידות חב"ד.

מרבית העולים לציון הגיעו מישראל, אך השנה נרשמה עלייה של ממש במתפללים שהגיעו מארצות הברית ושל שליחים נוספים שהגיעו ממדינות אירופה.

גם השנה ניתן היה לראות קבוצות של חסידים שהחליטו לנצל את ההזדמנות ולצאת למסע בקברי צדיקים באוקראינה ובכלל זה עלו לציונו של רבי נחמן מברסלב באומן.

כמידי שנה, גם בשנה זו נרשמת עלייה בתפוסת חדרי המלון ודירות האירוח באומן, רבים מהעולים אף ישבתו בעיירה אומן בצלו של רבנו.

את ההמונים אבטחו רפואית מתנדבים של איחוד הצלה אוקראינה, שאף הציב ארון עזרה ראשונה עם ציוד מלא בהיכל אדמו"ר הזקן בהאדיטש, שבסמוך לציון בעל התניא בהאדיטש שבאוקראינה כחלק מהרחבת פעילות הצלת החיים של מתנדבי איחוד הצלה באומן ובאוקראינה.

רפאל טובול מנכ"ל חברת הנסיעות 'אומן אקספרס' מספר: "לרגל ההילולא אלפים נוהרים בטיסות מישראל אירופה וארה"ב היישר לציון הקדוש של בעל התניא זצוק"ל בעיירה האדיטש. טנדרים, אוטובוסים ומוניות פרטיות של 'אומן אקספרס' נערכו להסעת המתפללים, חלקם צפויים לאחר מכן לתפילה בציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב בעיר אומן ובקברי צדיקים נוספים באוקראינה".

לייזר היימן סמנכ"ל איחוד הצלה מסר: "בהמשך לפעילות הבינלאומית של איחוד הצלה ברחבי העולם ובסמוך לציון רבי נחמן מברסלב בעיר אומן שבאוקראינה נעתרנו לסייע להצלת חיים גם בסמוך לציון בעל התניא בהאדיטש במטרה שיהיה ציוד רפואי זמין ומענה רפואי מהיר לכל מקרה חירום. מוקד איחוד הצלה ערוך בכל ימות השנה למתן מענה מהיר ומקצועי במקרי חירום גם באוקראינה תוך שיתוף פעולה של מתנדבי איחוד הצלה באוקראינה עם מתנדבי איחוד הצלה רופאים פרמדיקים וחובשים שמגיעים לביקור או תפילה בקברי הצדיקים באוקראינה ויכולים מניסיונם המקצועי להגיש סיוע".

קרדיט תמונות: סוכנות הידיעות "חדשות 24".

 

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php