16 ינואר 2020 מאת אבי פרידמן

צפו בגלריה מאות בהילולת מוהרנ"ת בירושלים לכלל אנ"ש

המוני אנ"ש השתתפו ברגשי קודש בהילולא הגדולה שהתקיימה בשבוע שעבר באולמי בית יעקב הישן, במקום הופיעו ונכחו גדולי משפיעי אנ"ש שליט"א ביניהם הרה"צ רבי ישראל מאיר ברנר, הרה"ח המשפיע רבי אלכסנדר זושא שטיצר, הרה"ח רבי שרגא לוי חזן דקלויז הק' באומן, הרה"ח רבי משה אשר אנשיל פוקס, הרה"ח רבי לייבל פיש רב ק"ק אומן, הרה"ח רבי יהושע דב רובינשטיין, הרב רפאל כץ רב דקהילת ברסלב רמות ב'.

מכירת ספרים ענקית התקיימה בצד האולם ובכניסה אליה, שם נמכרו ספרים רבים מאד, כשקדם לכך הפרסומת הגדולה במודעות ענק ברחובות עיר, בהם התפרסמו גדולתו של הצדיק הקדוש בעל ההילולא ותקוותו לזה הדור האחרון, ושספריו הקדושים יהיה ניתן לקבל במחירי סבסוד משמעותיים במהלך סעודת ההילולא, ואכן הגיעו המוני בני ירושלים וקנו ולקחו ברכה לביתם מאות ואלפי ספרי קודש של רביה"ק ומוהרנ"ת זיע"א, ובכך זכו לקיים צוואתו הקדושה של מוהרנ"ת 'יפוצו מעיינתויך חוצה' וש'טרייף פסול מתגבר, עלה אחד מספרי רבנו יהיה תיקון על הכל.

מרהיב היה לראות השעות הארוכות מאד של סעודת ההילולא החל מהשעה 7.00 בערב ועד לשעה 11.30 נהרו ההמונים ושמעו דברי אלוקים חיים מגדולי המשפיעים,

הנחה את המעמד בטוב טעם ודעת הרה"ח ר' חיים כץ שליט"א שהלהיב את הציבור על גודל הזכות לשבת ביחד תחת קורת גג אחת כאיש אחד בלב אחד בסעודת ההילולא של רבי נתן.

לאחר מכן כיבד את המשפיע הרה"ח רבי זושא שטיצר שליט"א שחיזק שעה ארוכה את הציבור ברשפי שלהבת קודש על כוחו של רבי נתן שגילה את התמימות והפשיטות של רביה"ק ושאין שום ייאוש בעולם כלל, ואיך 'לחיות' באמת כל הימים.

בנעימה שרו כל הציבור הקדוש את ה'שיר ידידות' לכבוד הרבי ורבי נתן, כשהרה"ח רבי שרגא לוי שליט"א מנגן בקולו הנעים וכולם אחריו ברננה.

משא המרכזי השמיע הרה"צ רבי ישראל מאיר ברנר שליט"א בקול חוצב להבות הרחיב על גדולתו של רבי נתן ועל מסירות נפשו להנחלת האור והנצחיות של הרבי לדורות הבאים, ועל העבודת השם שהנחיל לנו רבי נתן התמימות והפשיטות וההתבודדות וההתחזקות של הרבי איך שזה שייך לכל אחד ואחד, כשבתוך דברות קדשו שנאמרו בתוך בכיות רבות ואש קודש ונכנסו הדיבורים לכל הציבור הקדוש שהתאספו ובאו.

כאורח הכבוד הופיע הרה"ג רבי יצחק שטרנהארץ – כוכב לב, נכדו של בעל ההילולא דור שמיני בן אחר בן, ורב הישוב צור הדסה הסמוך לירושלים עיה"ק, ואף כובד לשאת דברים, כאשר הפליג על גודל התרגשותו כשהיה מופיע כילד יחד עם אביו בקיבוץ בירושלים.

והיה רואה 'אמת של תפילה', והיום הוא מתפעם לראות את אותו אמת של תפילה בכל מקום ומקום איך שהאור של רבינו ור' נתן מאיר בכל מקום מכל הגוונים, אורח הכבוד סיפר הרבה סיפורים על מסירות נפשם של אביו וזקניו נכדי מוהרנ"ת זיע"א, איך שינקו כוחם מירושתם הקדושה שקיבלו ממוהרנ"ת זיע"א, במיוחד הביע התרגשותו מהמעמד הקדוש של אותו ערב, באוויר הנך והזך שהרושם לא ישתכח.

דברי נעילה נשא המשפיע החשוב הרה"ח רבי יהודה צבי שפירא שליט"א רב מוסדות 'אהבת משה', שגם עורר הציבור לחיות עם הירושה הקדושה שהשאיר והנחיל לנו מורשה מוהרנ"ת זיע"א ואף סיפר סיפורים מגדולי אנ"ש ועל עבודת ושיחתם בקודש.

בשעה מאוחרת יצאו הציבור הקדוש כשכולם אמרו מי יראנו טוב שיהא מקום להשראת השכינה גדול בירושלים, באוויר הנך והזך להתחזק ולהתעורר תמיד בעבוד השם להמשיך את הטוב הנצחית של רבי נתן, לחיות באמת בעבודת השם בתורה ותפילה בדבקות וכיסופים ואהבת ישראל תמיד.

צילום: ברסלב לייב

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php