על פי הערכות, הקיבוץ הגדול בראש השנה יתקיים במתכונת מצומצמת

16 יולי 2020 מאת אבי פרידמן

על פי הערכות, הקיבוץ הגדול בראש השנה יתקיים במתכונת מצומצמת

נמשכים המאמצים האדירים של כלל גופי חסידות ברסלב בארץ ובעולם להביא לכך שהקיבוץ הגדול בראש השנה אצל רבינו הקדוש הנחל נובע מקור חכמה רבי נחמן מברסלב זיע"א ייערך גם השנה ובמתכונת מלאה על פי התקווה חרף נגיף הקורונה הקשה המשתולל בעולם.

במאמצים נוטלים חלק המזכירות הארצית של חסידי ברסלב, הכנסת אורחים שיינר, סוכני הנסיעות, ו'איחוד ברסלב' באומן'

המאמצים נמשכים בצל העובדה שהשבוע שרי הממשלה באוקראינה הצביעו בעד ביטול הקיבוץ בראש השנה בטענה כי הדבר עשוי להביא להגברת התפשטות הקורונה במדינה.

הכתב משה ויסברג פרסם השבוע באתר 'בחדרי חרדים' כי בימים אלה נערכת עבודת מטה משולבת שמנהלים במזכירות הארצית של ברסלב בשלושה צירים: ציר הרשויות באוקראינה, ציר הרשויות בארץ מול המל"ל, וציר קורונה – היערכות בהקמת מרפאה ודברים נוספים שהמחלה דורשת.

בישראל המגעים מתנהלים תוך עזרה מהשרים החרדים, דרעי וליצמן ומול ממשלת אוקראינה בסיוע הנשיא היהודי והשגריר החרדי יואל ליאון.

על פי המתווה שפורסם 'בבחדרי' העולים לציון יישמו את מתווה התו הירוק עמו יוכלו להיכנס לאומן לראש השנה תשפ"א.

נחמן בנשעיה, יו"ר המזכירות הארצית דחסידי ברסלב, שפועל מאחורי הקלעים, סיפר לויסברג כי בכל השיחות מובהר לאוקראינים כי החסידים יעשו הכול על מנת להגיע הם נסעו גם תחת שלטון קומוניסטי אז עדיף שהאירוע הזה יהיה מנוהל כמו שצריך ובפיקוח.

לדבריו, המתווה מתנהל בשתי גזרות: ראשונה כאן בארץ, כל נוסע יעבור בדיקת קורונה ואז יוכלו לדעת האם הוא יכול לטוס. "אנחנו נמצאים בקשר צפוף עם המל"ל וכן עם השרים החרדים הרב דרעי והרב ליצמן וכן יועץ השר מוטי בבצ'יק שפועלים בנושא, גם משרד חוץ ששמח על כך שיהיה מתווה מסודר שנוכל לפתור את הדבר הזה".

הגזרה השנייה היא באוקראינה מבחינת המדינה שם תהיה בדיקת קורונה לכל נוסע שתלווה בביטוח רפואי ומספר תייר, שזה האישור להיכנס לאומן.

נושא נוסף, התנהלות שתהיה באומן בראש השנה שתתנהל בנוהל קורונה: "בפעימה הראשונה יגיעו בחורי הישיבות של ברסלב שישהו בקפסולות נפרדות במקום, והציון עצמו יהיה מחולק כמו בכותל המערבי, הבחורים יגיעו לציון בפעם אחת באופן מרוכז ללא שתהיה שהייה של אף אחד במקום".

לצד כל זאת, ממשלת אוקראינה תאכוף במשטר קפדני עם גיוס של למעלה משלוש מאות שוטרים שישהו במקום לפקח על הכל.

"השנה לא יהיה מניין אחד בקלויז המרכזי, כך גם האוהלים יחולקו לקפסולות נפרדות".

בנוסף אומר בנשעיה יגיע לאומן רופא בכיר מישראל שינהל את מחלקת הקורונה שתקום במקום לכל אלו שאולי יפתחו תסמינים במקום, הם יעבור בדיקה וייכנסו לבידוד לצד אלו ששהו לצידם. הבידוד יהיה 14 יום בדירות מיוחדת שיועדו לצורך כך.

באשר לטיסות אומר בנשעיה כי תהיה הגבלה של טיסות השנה ולכן כל הקודם זוכה. יש גם בעיות בטיסות קונקשן כי כל יום מתבטלות טיסות בלי שום התראה ולכן העדיפות היא על הזמנת טיסה ישירה".

צילום: shutterstock

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php