21 יוני 2018 מאת אומן על המפה

נופש באומן – 3 דברים שחייבים לזכור

נסיעה לאומן היא הזדמנות מעולה להתחבר לצד הרוחני וליהנות מקרבה לצדיקים, אך היא גם דורשת היערכות מסוימת מבחינה גשמית. הנה 3 דברים שחשוב לזכור לפני שעולים על הטיסה

אומן היא עיר אוקראינית בעלת חשיבות רבה לחסידות ברסלב בגלל שבה שוכן קברו של רבי נחמן. הקבר עצמו מהווה מוקד עלייה לרגל עבור אלפי ישראלים וחסידים מדי שנה, בתהליך שמגיע לשיאו בראש השנה. בנוסף, בשנים האחרונות הפכה אומן ליעד תיירותי מבוקש גם בתקופות אחרות ובעיקר עבור מי שרוצה להתחבר לצד הרוחני שלו וליהנות מקרבה לצדיקים.

עם זאת, אומן היא עדיין עיר רחוקה במזרח אירופה והכנות לקראת חופשה בה הן בעלות מאפיינים מעט שונים בהשוואה לחופשות אחרות. זו הסיבה שבגללה יש לפחות 3 דברים שחייבים לזכור לפני שמזמינים חופשה ועולים על הטיסה:

1. מזג האוויר באומן קריר כמעט לכל אורך השנה

הציוד הסטנדרטי שאתו תרצו לצאת לנופש באומן כולל דרכון, ביטוח רפואי, מטען, מזוודה, כלי רחצה, מצלמה, תרופות, נעליים נוחות, חטיפים ונשנושים לטיסה ואוכל ליום הראשון. במקביל, כדאי לזכור שמזג האוויר באומן בפרט ובאוקראינה בכלל קריר כמעט לכל אורך השנה ולא לשכוח ביגוד חם.

בגדים חמים ישמשו אתכם במהלך הטיסה ואחרי הנחיתה בבירת אוקראינה. הם יעזרו לכם להפיק מקסימום תועלת מהנופש ומומלצים בעיקר עבור משפחות עם ילדים קטנים. ודאו שיש לכם מספיק ביגוד חם ובגדים להחלפה ואל תתפשרו על גרביים, מחממי צוואר, כפפות וכובע צמר במידה ואתם טסים בחורף.

2. יש אפשרות לשכור רכב כדי לטייל באזור

באומן יש הרבה בתי מלון ברמה גבוהה שבהם אפשר לישון כדי לצאת בבוקר לטיולי כוכב. את הטיולים האלה לא תרצו לעשות בתחבורה ציבורית אלא ברכב פרטי, לכן הפתרון הוא לברר מראש לגבי אפשרויות השכרה.

האופציה של השכרת רכב בחו"ל משתלמת מאוד באוקראינה וזאת משום שהיא נחשבת זולה בהשוואה למדינות אחרות באירופה. תוכלו לשכור את הרכב לכמה ימים בלבד או למשך כל תקופת הנופש, לראות מקרוב את האזורים שמסביב לאומן ולהגיע גם לערים רחוקות יותר בפריפריה של אוקראינה.

3.ניתן להצטרף לסעודת אמנים

אומן היא ללא ספק המקום האידיאלי להצטרף בו לסעודת אמנים ולהשיג פתרון למצוקות שונות כדוגמת זוגיות, עקרות, פרנסה, בריאות ועוד. את סעודת האמנים אפשר לתאם בעיקר סביב ראש השנה אך יש אירועים שנערכים גם בתקופות אחרות.

מבחינתכם, מומלץ להביא מזונות כסגולה לפרנסה, יין תירוש לברכת פרי הגפן כסגולה לזיווג ושלום בית או תמרים ושקדים לברכת פרי העץ כסגולה לפרי בטן וללידה קלה. כמו כן, ברכת האדמה תתאפשר לכם להשיג סגולה לרפואה באמצעות מאכלים קלילים כמו בוטנים ושוקולד יאפשר את ברכת "שהכל נהיה בדברו" כסגולה לתפילות ובקשות מיוחדות.

צילום: shutterstock.

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php