20 אוקטובר 2021 מאת אומן על המפה

גזרו ושמרו ככה תטוסו לרבנו בתקופת הקורונה

נערכים לטיסה לאומן שבאוקראינה בתקופת הקורונה? באיחוד מוסדות ברסלב באומן הכינו עבורכם מקבץ מידע מורחב עם כל הדרישות לנסיעה לאומן בקורונה.

תיירים נדרשים לבצע ביטוח נסיעות לפני הטיסה לאוקראינה בתקופת הקורונה, הכניסה והנסיעה לאומן בקורונה מותנית ברכישת פוליסת ביטוח נסיעות מחברת ביטוח מקומית המכסה טיפול בנגיף הקורונה.

את הביטוח הנסיעות יש לרכוש מחברת ביטוח בינלאומית המפעילה סניפים באוקראינה או מחברת ביטוח בינלאומית אשר יש לה הסכם עם חברת ביטוח אוקראינית. ניתן להשיג את הביטוח נסיעות במכירים מוזלים (אל תשלמו עבור הביטוח נסיעות מחיר מופקע וגבוה ב- 300-400% מהמחיר האמיתי בשוק).בעלי תושבות זמנית או קבועה באוקראינה אינם מחויבים בביטוח נסיעות בעת הכניסה למדינה או בדרך אליה.

במהלך הצ'ק אין – הקבלה וההרשמה לטיסה לאוקראינה, חברות התעופה יוודאו כי אכן אתם מבוטחים בביטוח נסיעות הנדרש, בהעדר ביטוח נסיעות הנדרש העליה לטיסה תסורב

למגיעים ממדינה ירוקה נכון לזמן כתיבת המידע (ובתקווה שיימשך כך) ישראל מוגדרת באוקראינה כמדינה ירוקה, המשמעות הנגזרת מכך היא, כי נוסעים המגיעים בטיסה לאוקראינה בתקופת הקורונה פטורים מבידוד או בדיקה

באוקראינה וכן גם פטורים מאפליקציית בידוד. הכללים חלים עבור נוסעים ששהו במדינה ירוקה במשך 14 יום שקדמו לכניסתם לאוקראינה, הגעה ממדינה אדומה ומי צריך לעשות בדיקת קורונה

מי שמגיעים בטיסה לאוקראינה בתקופת הקורנה לאחר שהות במדינה אדומה מחויבים בבידוד ובהתקנת אפליקציית הבידוד האוקראינית. מי שבידם בדיקת קורונה שלילית שבוצעה בתוך 48 שעות הסמוכות לכניסה לאוקראינה יהיו

פטורים מבידוד. ניתן לבצע בדיקת קורונה באוקראינה בשדה התעופה או במעבדות ברחבי הערים ולהיפטר מחובת הבידוד לאחר קבלת תשובה שלילית.

נוסעים שמגיעים בטיסה לאוקראינה בתקופת הקורונה להמשך טיסה (טרנזיט/קונקשיין) וזמן היציאה מאוקראינה הוא תוך פחות מ- 48 שעות פטורים מביטוח נסיעות והנחיות בידוד.

כלל לא בטוח שההנחיות האלו מבוצעות בשטח בשל חוסר ידיעה או העדר התייחסות לפרטים בעת הקליטה לטיסה במדינות המוצא, כך שייתכן ותדרשו להציג ביטוח בעת העלייה לטיסה אף על פי שעל פי התקנות אינכם נדרשים לכך, קחו זאת בחשבון.

הנחיות נוספות עבור הנוסעים בטיסה לאוקראינה בתקופת הקורונה, על פי הנחיות רשויות הגבולות וההגירה באוקראינה אזרח זר המבקש להיכנס לאוקראינה מתבקש להציג סכום כסף בסיסי שלא יפחת מסך 7,060 גריבנה (250$) וכן עבור כל יום שהות נוסף 1,412 גריבנה (50$).

הסכום צריך להיות במזומן או בכרטיס בנקאי בצירוף פלט יתרת חשבון עדכנית מכספומט או מכתב מהבנק המוכיח את סך יתרת הכספים הזמינים הנדרשים למשך תקופת השהות, לדוגמא: לשהות של 5 ימים באוקראינה, עליכם להצטייד בסכום שלא יפחת מ 14,120 גריבנה (500$).

מסמכים נדרשים בעת הנסיעה לאומן בקורונה:

פקידי הגבול עשויים לבקש מכם להציג מסמכים נוספים בהתאם לסוג הנסיעה ומטרותיה (חשוב ומומלץ מאוד שהמסמכים יהיו זמינים ומודפסים בשפה האנגלית), הדרישות הבאות אינן קשורות דווקא לתקופת הקורונה והם עשויות להיות רלוונטיות גם לזמנים רגילים ועד להודעה אחרת בנושא, דרכון בתוקף חצי שנה קדימה (באוקראינה החובה היא שהדרכון יהיה בתוקף למשך כל תקופת השהות, כולל).

הזמנה מאושרת וקבלה על תשלום ממלון או מהדירה בה הולכים לשהות. כרטיס טיסה חזור (יציאה מהמדינה) שובר השכרת רכב, שובר הזמנת שירותי נסיעות או אישור הזמנת מדריך טיולים. שובר תיירותי או התחייבות כתובה מהמזמין (בעל אזרחות/תושבות אוקראינית) המאשרת את האירוח וכיסוי העלויות השונות במשך כל זמן הביקור.

בידוד אחרי החזרה מאומן נכון לעת כתיבת שורות אלו מדינת אוקראינה מוגדרת כאדומה בישראל לענין נגיף הקורונה. לכן חשוב לזכור כי לאחר שחוזרים ממדינה אדומה יש צורך להיכנס לבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

מחלימים מקורונה יכולים לברר עם אנשי קופת החולים בנוגע לזכאות לתעודת מחלים ולפטור מלא מבידוד לאחר החזרה מאומן.

שימו לב כי לפני הנסיעה לאומן בקורונה בהלוך ובחזור ובטרם ההגעה לשדה התעופה יש חובת מילוי טפסים מקוונים מטעם רשויות התעופה והבריאות בישראל.

קרדיט תמונה: Shutterstock.

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php