12 נובמבר 2017 מאת אבי פרידמן

בשורה לתושבי אומן: הכירו את רחוב רבי נחמן

משלחת רמת דרג של הפרלמנט האוקראיני העושה בימים אלו בביקור בישראל, הגיעה לביתר עילית כאורחיו של ראש העיר מאיר רובינשטיין, באירוע מיוחד שנערך לכבודם.

בין חמישים חברי המשלחת, נמצאים בכירי הממשלה, בראשם סגן הנשיא מר גריק לוגבינסקי, שר האוצר, שר הפנים, סגן שר החוץ, יושבת ראש קשרי חוץ של הפרלמנט, אנשי עסקי בכירים, יועצת הנשיא, מושל צ'רקס, סגן ראש עיריית אומן, ועוד.

מי שהנחה את האירוע וגם היה מעורב בהגעת המשלחת, הוא הרב יעקב זילברמן, תושב ביתר עילית שהתגורר שנים רבות בקייב, וכיהן כראש הקהילה המקומית, דובר רוסית שוטפת ובעל קשרים חזקים בממשל האוקראיני. בדבריו העלה את הבעיות הרבות הקיימות באומן, בפרט בנושא התשתיות הרעועות, שאינן מתאימות לשמש את חצי מיליון היהודים המגיעים במהלך השנה לעיר.

המארח, ראש העיר מאיר רובינשטיין, דיבר בפני הנוכחים על שיתוף הפעולה אסטרטגי הנדרש בין היהודים לבין הממשל האוקראיני, הרחיב על האינטרס ההדדי, וסקר את צרכי המקום באומן, שאינו מקבל כיום את הצרכים הבסיסיים הנדרשים.

חבר הכנסת ישראל אייכלר הרחיב על הקשר בין העם האוקראיני ליהודים, על אף כל התקופות הקשות שהיו, והפציר להדק את הקשרים, שיתוף הפעולה וההבנות.

כמו"כ השתתפו ראשי איחוד ברסלב אומן, שפירטו את הבעיות והנקודות הנדרשות בטיפול בנעשה באומן, אל מול הממשל האוקראיני.

בכירי הממשל מצדם, לא נשארו אדישים לבקשות לקבלת הפנים המכובדת, והעניקו שורה ארוכה של התחייבויות חשובות ונדרשות, בהן סלילת רחוב פושקינא מחדש, כולל השקעה בתשתיות ומדרכות, רחוב ביילסקי הצמוד לציון הרבי יהפוך לרחוב רבי נחמן מאומן, שדרוג דרכי הגיש והשתתפות בהוצאות השיפוץ ובשמירה במקום, דברים המהווים שינוי גדול שלא היה עד היום.

קרדיט צילום תמונות: יוסי שוואב

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php