3 ספטמבר 2018 מאת אבי פרידמן

בחור ישיבה? כך תצא לרבנו ללא הפרעות של הצבא

בימים אלה יוצאים עשרות אלפים לאומן לקיבוץ הגדול בראש השנה על ציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א, כמידי שנה בין הנוסעים אלפי בחורי ישיבות היוצאים להסתופף בסמוך לציון הצדיק.

על פי חוק בחורי ישיבות צריכים לקבל את אישור הצבא טרם צאתם לחו"ל, השנה בסיועו של שר הפנים הרב אריה דרעי האריך הרמטכ"ל את הזמן המותר לבחור ישיבה לשהות בחו"ל משבעה ימים לעשרה בשנה, ובכך הוקל על בחורי הישיבה המבקשים לשהות באומן ואף להוזיל במעט את עלות הכרטיסים.

עם זאת, על כל בחור ישיבה המבקש לצאת לאומן לקבל את אישור הצבא טרם צאתו, על פי ההנחיות על כל בחור להגיע אל לשכת הגיוס תל השומר במדור בני ישיבות כשהוא מצויד בתעודת זהות כמו כן עליו להציג את כרטיס הטיסה שרכש המבהיר כי הוא עומד לצאת לאומן.

שעות הפעילות המומלצות להגיע אל הלשכה הם מהשעה 09:00 בבוקר ועד לשעה 16:00 אחה"צ, גורמים במדור בני ישיבות ממליצים להגיע ולקבל את היתר היציאה עד שבוע לפני ראש השנה בכדי לא להיתקל בבעיות ובמידה ונוצרות בעיות מומלץ שיישאר מרווח זמן לפתור אותן.

עוד מבהירים בלשכת הגיוס כי ההיתר ניתן רק לבחורי ישיבות שמעמד בן הישיבה שלהם בתוקף והם בגילאי 18-24. בלשכה מציינים כי מי שמעדו הוסר מכל סיבה שהיא כגון אי התייצבות וכדו' לא יוכל לקבל היתר יציאה לחו"ל במדור.

צילום: shutterstock.

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php