בד"ה הרה"ח ר' בנימין סופר זצ"ל מחשובי קהילת ברסלב בצפת, אלפים השתתפו בהלוויה

15 ינואר 2020 מאת אבי פרידמן

בד"ה הרה"ח ר' בנימין סופר זצ"ל מחשובי קהילת ברסלב בצפת, אלפים השתתפו בהלוויה

אסון בקהילת ברסלב בעיר צפת המעטירה, הרה"ח ר' בנימין סופר זצ"ל נהרג אתמול (שלישי) בתאונת דרכים קשה שאירעה בסמוך לעיר צפת.

משפחת סופר שבה באותו לילה מחתונת אחות הרב סופר שנערכה בבית שמש באולמי פאהרנד, ובסמוך לשעה 2:30 לפנות בוקר התרחשה התאונה.

הידיעה על פטירתו הפתאומית של הרב סופר הכתה בהלם את הקהילה החסידית בעיר צפת שר' בנימין ז"ל היה הרוח החיה בה.

חבריו בברסלב סיפרו: "אחרי שהרב נפטר (הגאון הצדיק רבי אלעזר מרדכי קעניג זצ"ל) לפני שנה ר' בנימין ז"ל ארגן את הסיום של ליקוטי מוהר"ן שכל אחד מהקהילה ייקח על עצמו לסיים לעילוי נשמתו, גם בשבת הקרובה שבת היארצייט שתיערך בגורן הוא תכנן וארגן את השבת".

הרב סופר זצ"ל למד בישיבת ירוחם וכן בישיבת 'מעלות התורה', בהגיעו לפרקו נישא לרעייתו בתו של הרב יצחק שבדרון בנו יחידו של המגיד המפורסם הגאון הצדיק רבי שלום מרדכי הכהן שבדרון זצ"ל.

היה קם כל לילה ללימוד בכולל חצות והיה נוסע כמעט מידי יום לציון הרשב"י במירון שם היה לוד שעות רבות.

הותיר אחריו את רעייתו ועשרה ילדים יתומים, בהם שני ילדיו שאושפזו בבית החולים זיו לאחר שנפצעו באורח בינוני בתאונה הקשה.

מסע הלוויה יצא אתמול לבית העלמין בעיר צפת שם נטמן.

חקירת ראשונית של התאונה מעלה כי הרב סופר ז"ל נסע עם רכבו לכיוון העיר צפת ומסיבה ש'אינה ברורה רכב שבא מול התנגש בו, כתוצאה מההתנגשות נהרג הרב סופר במקום ושני ילדיו בני 13 ו-12 נפצעו באורח בינוני.

צוותי מד"א ואיחוד הצלה שהגיעו לזירת התאונה פינו את שני הילדים שנפגעו לבית החולים זיו בצפת.

יואל צרפתי ויצחק מנחם מירב, חובשים באיחוד הצלה, סיפרו: "מדובר בתאונה עם מעורבות שני כלי רכב. הענקנו סיוע ראשוני בזירת התאונה לנפגעים שפונו לאחר מכן למרכז הרפואי זיו בצפת. למרבה הצער נקבע מותו של פצוע באורח אנוש עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל. צוותי כיבוי פעלו בזירה עקב אופי התאונה".

פראמדיק מד"א, שמעון ביסמוט, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את 2 הרכבים עם פגיעות קשות, נהג אחד הרכבים, גבר כבן 51 נלכד במושב הנהג כשהוא מחוסר הכרה עם חבלת ראש קשה, תוך כדי פעולות החילוץ המורכבות של הכיבוי הענקנו לו טיפול רפואי שכלל מתן תרופות והנשמה, לאחר פעולות החילוץ המשכנו את הטיפול הרפואי אבל מצבו היה קריטי ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו. 3 פצועים נוספים, גבר כבן 50 וילדים כבני 10 ו-13 שנפצעו באורח בינוני טופלו במקום ע"י צוותים נוספים של מד"א ופונו לבית החולים".

צילום: תיעוד מבצעי מד"א

וברסלב לייב

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php