אלפים השתתפו במוצאי השבת באירוע מרגש של סיום ליקוטי מוהר"ן

27 פברואר 2020 מאת אבי פרידמן

אלפים השתתפו במוצאי השבת באירוע מרגש של סיום ליקוטי מוהר"ן

בהתרוממות הנפש ואהבת חברים התכנסו באולמי תמיר בירושלים המוני חסידי ברסלב לחגוג במוצאי שבת שקלים את שמחת סיום הספר הקדוש ליקוטי מוהר"ן בראשות גדולי ומשפיעי ברסלב שליט"א.

מעל אלף חסידי ברסלב השתתפו בסעודת מלוה מלכה לצד המונים שהצטרפו לשמחה הגדולה להתחדש בתורת הצדיק. היה זה מחזה משובב לב לראות תלמידי חכמים וחסידים לצד בעלי בתים ואנשי מעשה, זקנים עם נערים, עובדי ה' ותיקים יד ביד עם מקורבים חדשים, בכלליות ובאווירת אחדות וטעם זקנים.

התרגשות מיוחדת הייתה כאשר תלמידיו מקורביו ונאמני ביתו של הרה"צ רבי לוי יצחק בנדר זצ"ל יושבים בראש המעמד ומביעים את שמחתם על התחדשות אורו של רבינו, הלא המה הרה"ח: רבי ישראל מאיר ברנר, רבי משה ביננשטוק, רבי מאיר קרליבך, רבי אליעזר גלבך ורבי אליעזר ליפא בורשטיין.

המעמד המרומם נפתח בדבריו של המנחה הרה"ח רבי נתן נפתלי בורשטיין שליט"א שהלהיב את הציבור במעלת ההתכנסות באוויר הנח והזך שעל ידי כך מתעורר הקיבוץ להמשכת האור של רבינו.

לאחר זמירות מלווה מלכה בהתעוררות ע"י הבעל תפלה הר"ר שמעון פריד יחד עם תזמורת נקודה טובה, הושלך הס בקהל כאשר הרה"צ רבי שמעון שפירא שליט"א השמיע קול זעקה על גודל החיוב של כל אחד לחפש את הטוב של כל אחד ואחד, וללכת בתורת 'אזמרה' כאשר הזהיר רבינו על כך מאד, בקול בוכים זעק רבי שמעון שליט"א את כאבם של אבני קודש המתגוללים בראש כל חוצות, הלא המה הנשמות הטהורות שנפלו לשאול תחתיות, שהאחריות מוטלת על כל יהודי לקרב כל אחד יהיה מי שיהיה במאור פנים ולהחיות את נפשם בדברי חיזוק ולהתחנן לפני השי"ת שתיפסק המחלוקת ושנאת חינם שהיא שורש כל הצרות, ובכח חיפוש הטוב של כל יהודי נוכל לקרב את הגאולה.

בקשב רב נשמעו דבריו הנעימים של הגה"ח רבי משה ביננשטוק שליט"א שריתק את הקהל בסיפורי הוד ועובדות מכלי ראשון כששימש כיד ימינם ובן ביתם של גדולי אנ"ש בדור הקודם ובפרט במחיצת הרה"צ רבי לוי יצחק בנדר זצ"ל, בדבריו עמד על ההיכר הקובע של חסיד ברסלב, שלצד כל העבודות הנשגבות הרי הוא בעיניו 'א שטיק בלאטע', ואינו רואה את עצמו ראוי לשפוט ולדון ולהעביר ביקורת על אחרים.

בהתרגשות עצומה נערך הסיום על ידי הרה"צ רבי ישראל מאיר ברנר שליט"א שהרחיב בהתעוררות נפלאה בעניין עבודת ה' בפשיטות ובתמימות בלימוד התורה בקביעות ובאמירת תהלים. לאחר מכן יצאו המוני החסידים בריקודי שמחה סוערים טפחיים מעל גבי הקרקע במשך שעה ארוכה כשבעלי המנגנים הר"ר יוסף זאב בראווער והר"ר יואל קליין מלהיבים את הקהל ברגשי קודש.

התחלת הליקוטי מוהר"ן נערכה ע"י הגה"ח רבי נתן מיימון שליט"א שהפליג במעלת הלימוד שמביא אתחלתא דגאולה בעולם, לאחר מכן השמיעו דברי חיזוק הגה"ח רבי אשר זעליג מרגליות שליט"א והגה"ח רבי יהודה דייטש שליט"א. כמו כן נשמעה ברכתו של הרה"צ רבי אפרים קניג שליט"א רב קהילת ברסלב בצפת שנבצר ממנו להשתתף והעביר את ברכתו למעמד שתהא התחלה טובה להתחדשות וקביעות באור הצדיק, בבחינת חדש ימינו כקדם.

 

עוד נכחו בקהל משפיעי ברסלב הרב חיים מנחם קרמר. הרב מאיר אלקבץ. הרב זושא שטיצר. הרב יצחק אפרים ישראלי . הרב ברוך מרדכי פראנק. הרב משה מנדל שפירא. הרב אליעזר סוביצקי. הרב אברהם יצחק קלצקי ועוד.

צילום: ברסלב לייב

Share Button

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php